Jak „Terminowość” wpłynęła na obroty | case studyFirma 145 osobowa z branży budowy maszyn od 30 lat rozwija się nieopodal domu wybudowanego przez ojca inżyniera za pieniądze z pracy zagranicą.

Wczoraj. 11.20 Przychodzi Adam z działu sprzedaży i pyta:
– Cześć Grzegorz na kiedy zrobisz mi wycenę do oferty ?
– Na jutro. Słyszy odpowiedź.

Dzisiaj 10.15
– Cześć zrobiłeś mi wycenę do oferty ?
– Sorry. Nie dam rady teraz. Przyjdź później.

Dzisiaj 15.07
– Cześć zrobiłeś mi tę wycenę do oferty ?
– Sorry. Wiesz co. Nie dam rady dzisiaj. Przyjdź jutro.

wprowadzenie

Firma 145 osobowa z branży budowy maszyn od 30 lat rozwija się nieopodal domu wybudowanego przez ojca inżyniera za pieniądze z pracy zagranicą. Kiedy zaczynali, projektowali na zamówienie klienta urządzenia w jednym pokoju a budowali je w niedużym pomieszczeniu obok domu.  Dzisiaj to już 2 hale produkcyjne i poważne biuro konstrukcyjne, Swoje rozwiązania sprzedają klientom z 25 krajów europejskich

Artur zarządza firmą dopiero od 4 lat. Kiedy ojciec zaczął mieć kłopoty ze zdrowiem. Do tej pory mimo, że pełnił rolę zastępcy szefa raczej pochłaniały go sporty ekstremalne. Teraz kiedy już poczuł jak działa firma którą zarządza

marzy o takim jej zorganizowaniu by przy 35 mln obrotów rocznie wypracować co najmniej 50% sprzedaży z produktów własnych na których marża jest przyzwoita. Nie chce zwiększać firmy ani udział w rynku. Chce dobrze zarabiać na produktach, które powstały w oparciu o własne patenty.

wyzwanie

Od jakiegoś czasu Artur zadawał sobie pytania.

  • Co jest nie tak w firmie, która ciągle ma kłopot z osiąganiem założonych celów ?
  • Gdzie leży przyczyna ?
  • Czy terminowość może być przyczyną kłopotów?
  • Co przeszkadza firmie się rozwijać ?

Mimo wielokrotnych rozmów z managerami nie udawało się odkryć powodów tego stanu rzeczy. Kiedy o tym rozmawia na spotkaniach z managerami, każdy podczas takich rozmów albo milczy, albo udowadnia dlaczego niemożliwe do realizacji są oczekiwania szefa. 2 lata temu w przypływie złości  z bezsilności zwolnił już nawet szefa produkcji zastępując go nowym, który obiecał mu poprawę terminowości i wzrost obrotów. Czas jednak płynął a w firmie nadal nic się nie zmieniło.

rozwiązanie

Kiedy zaczniesz przyglądać się procesom realizowanym w swojej firmie zauważysz jak wiele czasu jest marnowanego tylko dlatego że ludzie nie traktują się serio w pracy. Kiedy to zmienisz wprowadzając usprawnienia w zarządzaniu czasem oraz poprawę organizacji pracy wydajność skacze błyskawicznie.  

rezultaty

Pracownicy są teraz bardziej zadowoleni z pracy . Wdrożenie 4 Perspektywy Sukcesu znacznie poprawiło funkcje planowania i realizacji zadań. Usprawniło procesy przygotowywania zamówień i skróciło czas dostawy do odbiorcy. Wzrost produkcji własnych urządzeń daje poczucie stabilizacji rozwoju i przewagi konkurencyjnej w regionie.

Liczby:

  • wzrost terminowości realizacji zadań o 67%
  • wzrost obrotów o 12%
  • wzrost udziału produktów własnych w sprzedaży o 19%
  • wzrost zadowolenia wśród pracowników o 18%
Twoja firma może odnosić większe sukcesy.

Poproś o rozmowę z konsultantem prowadzącym projekt. Porozmawiacie o rozwiązaniach dla Twojej firmy.
To nic nie kosztuje.
Z powodu RODO przejdź teraz do formularza

Alnair ma bardzo doświadczonego i zaradnego konsultanta do wdrożenia projektu 4 Perspektywy Sukcesu przy każdej z 4 perspektyw upewniał się czy zrozumieliśmy oraz czy wskaźniki które wybraliśmy dobrze oddają naszą sytuację biznesową.

Julia Kutrzeba
Główna Księgowa, firma produkcyjna

Ta firma doradcza zbudowała długotrwałą wartości mojej firmy doskonaląc procesy i rozbudowując relacje klient, pracownik, właściciel. 

Adam Ratyczny
Właściciel, Firma logistyczna

Twoja firma może odnosić większe sukcesy.Poproś o rozmowę z konsultantem prowadzącym projekt. Porozmawiacie o rozwiązaniach dla Twojej firmy. To nic nie kosztuje. Z powodu RODO przejdź teraz do formularza