Cezary Rutkakonsultant, trener, coach, prezes zarządu

Umiejętności

Inspiruje odnajdywanie i osiąganie celów biznesowych.
Pomaga szczególnie w MSP podczas:

 • budowania strategii rozwoju,
 • wdrożenia controllingu,
 • zarządzania przez cele,
 • odkrywania przewag konkurencyjnych,
 • budowania łańcucha wartości dla klienta,
 • budżetowania i kontroli kosztów,
 • badania i rozwoju kompetencji menedżerskich,
 • integracja zespołów funkcjonalnych wokół wspólnych celów,

Edukacja

 • magister administracji na Uniwersytecie Wrocławskim,
 • absolwent podyplomowych studiów: Zarządzanie w Warunkach Umiędzynarodowienia Gospodarki (UWr)
 • absolwent podyplomowych studiów: Psychologia Zarządzania (UWr)
 • absolwent podyplomowych studiów: Mediator w standardzie Magnus (UEkon)
 • coach – certyfikowany praktyk metody Points of You

Dzieli się doświadczeniem w Radzie Konsultacyjnej AIP Politechniki Wrocławskiej i Konwencie Wydziału Nauk Społecznych (UWr). Przyczynił się do komercjalizacji unikalnej technologii mikrofalowej dla firmy ATON-HT S.A. oraz preparatu Ovobiovita, autorstwa prof. T. Trziszki i dr. H.Różańskiego.

Sprawny organizator nastawiony na realizację umówionych celów

Jako trener zajmował się promocją młodej przedsiębiorczości oraz współtworzył projekt „Mediacje w standardzie Magnus” realizowany w ramach studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Akademii Górniczo – Hutniczej. Jako doradca pomaga Studenckiemu Forum Biznes Center Club, rozwija Przedsiębiorczość Akademicką oraz wspiera powstawanie firm spinowych. Jest zwolennikiem kształcenia przez zabawę (współtworzy i prowadzi Symulator decyzji menadżerskich w trudnych warunkach gospodarczych). Skutecznie wdraża „Zarządzanie przez wartości” i „Strategiczną Kartę Wyników”.

Realizacje

wykorzystaj bonus - 30' nieodpłatnej rozmowy na każdy temat

Usługi

Wzmacniający controlling strategiczny i operacyjny w małych i średnich firmach

Przeciętnie o 28% kosztów więcej ponoszą firmy nie stosujące wzmacniającego controllingu strategicznego lub operacyjnego. Kiedy je odzyskasz, podniesiesz wynagrodzenie i przyciągniesz dobrych pracowników. Następnie skieruj wysiłek pracowników na rzeczy najważniejsze i wyprzedzisz niejednego konkurenta z branży.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Zwycięska strategia przedsiębiorstwa

Odkrywając nowe cele strategiczne firmy, dostajesz nową szansę na odkrycie nowej drogi do sukcesu. Dlatego wykorzystując doradztwo strategiczne zbuduj sobie nowe szanse i okazje strategiczne w otoczeniu zanim zrobią to konkurenci.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
KPI w 4 Perspektywach Sukcesu budują zadowolenie klienta, właściciela, pracownika

Robiąc użytek z tej metody dowiesz się jak odnieść większy sukces w biznesie poprzez wpływ na ponadprzeciętne budowanie zadowolenia klienta, szefa i pracownika.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej

Polecenia i opinie

Doceniam olbrzymią zdolność konsultantów do przeprowadzenia nas przez proces analizy trendów, badania naszych kluczowych czynników sukcesu by potem połączyć pozornie losowe dane w informacje nadające się do ponownego konkretyzowania celów strategicznych, taktycznych i operacyjnych. Dzięki temu doświadczeniu mogliśmy przygotować spójną strategię rozwoju naszej firmy w czasie ostrej walki konkurencyjnej o rynek.

Andrzej Tobiasz
Prezes, Firma produkcyjna

Poszukiwałam nowych możliwości rozwoju dla firmy, którą od lat kieruję. Zaprosiłam do współpracy konsultantów z Alnair sp. z o.o. by pomogli mi poradzić sobie z tym zadaniem. Zaangażowali się w pełni. Wykorzystując obecne zasoby i kompetencje pracowników oraz analizując pojawiające się trendy odkryliśmy nowe możliwości rozwoju. Uważam, że nie mając tej wiedzy jaką posiadają konsultanci Alnair sp. z o.o. nie wiedziałabym jak się do tego zabrać. Nowa strategia rozwoju pozwoliła mi zbudować nowe strumienie przychodów.

Anna Dudzik
Właściciel, Firma usługowa

Alnair ma bardzo doświadczonego i zaradnego konsultanta do wdrożenia projektu 4 Perspektywy Sukcesu przy każdej z 4 perspektyw upewniał się czy zrozumieliśmy oraz czy wskaźniki które wybraliśmy dobrze oddają naszą sytuację biznesową.

Julia Kutrzeba
Główna Księgowa, firma produkcyjna

Nie byliśmy przygotowani na współpracę z konsultantem zarządzania. Jednak podczas budowy controllingu strategicznego i operacyjnego ten który nam pomagał zmienić nasz punkt widzenia, zadawał właściwe pytania i naprawdę słuchał odpowiedzi. Takie podejście pomogło nam lepiej zrozumieć co możemy robić lepiej i zrobić to.

Janusz Trybusz
Dyrektor Zarządzający , Firm produkcyjno-usługowa

Ta firma doradcza zbudowała długotrwałą wartości mojej firmy doskonaląc procesy i rozbudowując relacje klient, pracownik, właściciel. 

Adam Ratyczny
Właściciel, Firma logistyczna