Cezary Rutkakonsultant, trener, coach, prezes zarządu

Umiejętności

 • budowanie strategii rozwoju,
 • wdrożenie controllingu,
 • zarządzanie przez cele,
 • odkrywanie przewag konkurencyjnych,
 • budowanie łańcucha wartości dla klienta,
 • budżetowanie i kontrola kosztów,
 • badanie i rozwój kompetencji menedżerskich,
 • integracja zespołów funkcjonalnych wokół wspólnych celów,

Edukacja

 • Magister administracji na Uniwersytecie Wrocławskim,
 • Absolwent podyplomowych studiów:
  • Zarządzanie w Warunkach Umiędzynarodowienia Gospodarki (UWr)
  • Psychologia Zarządzania (UWr)
  • Mediator w standardzie Magnus (UEkon)
 • Coach – certyfikowany praktyk metody Points of You

Dzieli się doświadczeniem w Radzie Konsultacyjnej AIP Politechniki Wrocławskiej i Konwencie Wydziału Nauk Społecznych (UWr). Przyczynił się do komercjalizacji unikalnej technologii mikrofalowej dla firmy ATON-HT S.A. oraz preparatu Ovobiovita, autorstwa prof. T. Trziszki i dr. H.Różańskiego.

Sprawny organizator nastawiony na realizację umówionych celów

Jako trener zajmował się promocją młodej przedsiębiorczości oraz współtworzył projekt „Mediacje w standardzie Magnus” realizowany w ramach studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Akademii Górniczo – Hutniczej. Jako doradca pomaga Studenckiemu Forum Biznes Center Club, rozwija Przedsiębiorczość Akademicką oraz wspiera powstawanie firm spinowych. Jest zwolennikiem kształcenia przez zabawę (współtworzy i prowadzi Symulator decyzji menadżerskich w trudnych warunkach gospodarczych). Skutecznie wdraża „Zarządzanie przez wartości” i „Strategiczną Kartę Wyników”.

Case study

wykorzystaj bonus - 30' nieodpłatnej rozmowy na każdy temat

Usługi

Szybka analiza wskaźników płynności finansowej

Nie bądź ślepy na fakty. Każda zyskowna firma już dawno odkryła co dają wskaźniki płynności.Rozmowa z Ekspertem często bywa dobrą inspiracją do dalszych działań.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Analiza finansowa przedsiębiorstwa

Wprowadź analizę finansową i wskaźnikową! Poczuj kontrole nad płynnością, rentownością, produktywnością i wykorzystaniem czasu pracy. Świadomość osiągania sukcesów jest najlepszą motywacją do działania.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Wprowadzamy controlling strategiczny i operacyjny w małych i średnich firmach

Przeciętnie o 28% kosztów więcej ponoszą firmy nie stosujące wzmacniającego controllingu. Kiedy je odzyskasz, podniesiesz wynagrodzenie i przyciągniesz dobrych pracowników.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Budujemy zwycięską strategię przedsiębiorstwa

Odkrywając nowe cele strategiczne firmy, dostajesz nową szansę na odkrycie nowej drogi do sukcesu. Dlatego wykorzystując doradztwo strategiczne zbuduj sobie nowe szanse i okazje strategiczne w otoczeniu zanim zrobią to konkurenci.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
KPI w Strategicznej Karcie Wyników budują zadowolenie klienta, właściciela, pracownika

Robiąc użytek ze Strategicznej Karty Wyników dowiesz się jak odnieść większy sukces w biznesie poprzez wpływ na ponadprzeciętne budowanie zadowolenia klienta, szefa i pracownika.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej

Polecenia i opinie

Przeprowadzając analizę finansową Konsultant ujawnił wiele niedociągnięć w naszym procesie zarządzania płynnością. Nie tylko je wskazał, ale pomógł nam wdrożyć lepsze zarządzanie płynnością, co sprawiło, że płynniej regulujemy zobowiązania.

Grzegorz Terpiał
Właściciel, Firma Produkcyjna

Doceniam olbrzymią zdolność konsultantów do przeprowadzenia nas przez proces analizy trendów, badania naszych kluczowych czynników sukcesu by potem połączyć pozornie losowe dane w informacje nadające się do ponownego konkretyzowania celów strategicznych, taktycznych i operacyjnych. Dzięki temu doświadczeniu mogliśmy przygotować spójną strategię rozwoju naszej firmy w czasie ostrej walki konkurencyjnej o rynek.

Andrzej Tobiasz
Prezes, Firma produkcyjna

Poszukiwałam nowych możliwości rozwoju dla firmy, którą od lat kieruję. Zaprosiłam do współpracy konsultantów z Alnair sp. z o.o. by pomogli mi poradzić sobie z tym zadaniem. Zaangażowali się w pełni. Wykorzystując obecne zasoby i kompetencje pracowników oraz analizując pojawiające się trendy odkryliśmy nowe możliwości rozwoju. Uważam, że nie mając tej wiedzy jaką posiadają konsultanci Alnair sp. z o.o. nie wiedziałabym jak się do tego zabrać. Nowa strategia rozwoju pozwoliła mi zbudować nowe strumienie przychodów.

Anna Dudzik
Właściciel, Firma usługowa

Alnair ma bardzo doświadczonego i zaradnego konsultanta do wdrożenia projektu 4 Perspektywy Sukcesu przy każdej z 4 perspektyw upewniał się czy zrozumieliśmy oraz czy wskaźniki które wybraliśmy dobrze oddają naszą sytuację biznesową.

Julia Kutrzeba
Główna Księgowa, firma produkcyjna

Nie byliśmy przygotowani na współpracę z konsultantem zarządzania. Jednak podczas budowy controllingu strategicznego i operacyjnego ten który nam pomagał zmienić nasz punkt widzenia, zadawał właściwe pytania i naprawdę słuchał odpowiedzi. Takie podejście pomogło nam lepiej zrozumieć co możemy robić lepiej i zrobić to.

Janusz Trybusz
Dyrektor Zarządzający , Firm produkcyjno-usługowa