Jan Wasilewskikonsultant, trener, wice prezes zarządu,

Umiejętności

  • integracja zespołów funkcjonalnych wokół wspólnych celów,
  • budowanie łańcucha wartości dla klienta,
  • budowanie strategii rozwoju,
  • komercjalizacja wyników badań naukowych,
  • budżetowanie,
  • controlling

Edukacja

  • MBA na Wrocławskiej Akademii Ekonomicznej,
  • absolwent podyplomowych studiów: Psychologia Zarządzania (UWr)
  • coach – certyfikowany praktyk metody Points of You

Konsultant, mentor, coach, trener biznesu, wykwalifikowany menedżer, członek Rady Nadzorczej, konsultant i audytor Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WARR S.A.).
Dzieli się swoim doświadczeniem w Radzie Doradców Kanclerza Dolnośląskiej Loży BCC i Dolnośląskiej Radzie Przedsiębiorczości i Nauki (DRPiN). Pracował zarówno dla dużych organizacji (Pollena Wrocław, Cussons Polska), jak i małych firm produkcyjnych (Oleofarm, Libra sp. z o.o.). Entuzjasta zarządzania w oparciu o metodologię Lean Manufacturing.

Uprzejmość i kultura osobista jest jego najmocniejszą stroną

Przyczynił się do komercjalizacji unikalnej technologii mikrofalowej dla firmy ATON-HT S.A. oraz suplementu diety Ovobiovita, autorstwa prof. T. Trziszki i dr. H. Różańskiego.
Swoje doświadczenia wykorzystał przy tworzeniu Symulatora decyzji menadżerskich w trudnych warunkach gospodarczych, który pozwala ocenić potencjał przydatności biznesowej uczestników, zidentyfikować naturalnych liderów, ocenić styl zarządzania.

Realizacje

wykorzystaj bonus - 30' nieodpłatnej rozmowy na każdy temat

Usługi

Zwycięska strategia przedsiębiorstwa

Odkrywając nowe cele strategiczne firmy, dostajesz nową szansę na odkrycie nowej drogi do sukcesu. Dlatego wykorzystując doradztwo strategiczne zbuduj sobie nowe szanse i okazje strategiczne w otoczeniu zanim zrobią to konkurenci.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Budżetowanie, które eliminuje ukryte koszty i dlatego się opłaca

Budżetowanie w przedsiębiorstwie wspiera zarówno zarządzanie strategiczne jak i controlling. Dodatkowo, optymalizowanie kosztów szybko rozwija odpowiedzialność menedżerów za firmę. Ponieważ wszyscy potrzebujemy budżetu. Zrób go dobrze i naucz się nim zarządzać. To zazwyczaj zwiększa zyski i przyspiesza rozwój.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
KPI w 4 Perspektywach Sukcesu budują zadowolenie klienta, właściciela, pracownika

Robiąc użytek z tej metody dowiesz się jak odnieść większy sukces w biznesie poprzez wpływ na ponadprzeciętne budowanie zadowolenia klienta, szefa i pracownika.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Menedżer Ekspert – szkolenie

Interesujące ? Udostępnij przez :

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Badanie Kompetencji Menedżera

Zbadaj jaki jest poziom kluczowych kompetencji menedżerskich kierowników i dyrektorów pracujących w Twojej firmie

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej

Polecenia i opinie

Kiedy z powody dynamicznego rozwoju firmy gwałtownie potrzebowaliśmy zapanować nad nieakceptowalnymi poziomami kosztów w wielu obszarach działania firmy, konsultant Alnair pokazał nam jak kilkoma prostymi wskaźnikami możemy mierzyć efektywność czasu pracy, ponoszonych nakładów na wynagrodzenia oraz wzrost produktywności procesów i całej firmy. Zapanowaliśmy też nad płynnością, należnościami i zobowiązaniami oraz magazynem a nawet opanowaliśmy koszty wynikające z braku jakości. Wcześniej szybko rosnąc z małej do średniej firmy nie mieliśmy pojęcia jak sobie z tym poradzić. Potrzebowaliśmy lepszego sposobu kontrolowania firmy i to właśnie dostaliśmy od firmy Alnair

Adam Tomala
Właściciel, Firma produkcyjna

Doceniam olbrzymią zdolność konsultantów do przeprowadzenia nas przez proces analizy trendów, badania naszych kluczowych czynników sukcesu by potem połączyć pozornie losowe dane w informacje nadające się do ponownego konkretyzowania celów strategicznych, taktycznych i operacyjnych. Dzięki temu doświadczeniu mogliśmy przygotować spójną strategię rozwoju naszej firmy w czasie ostrej walki konkurencyjnej o rynek.

Andrzej Tobiasz
Prezes, Firma produkcyjna

Poszukiwałam nowych możliwości rozwoju dla firmy, którą od lat kieruję. Zaprosiłam do współpracy konsultantów z Alnair sp. z o.o. by pomogli mi poradzić sobie z tym zadaniem. Zaangażowali się w pełni. Wykorzystując obecne zasoby i kompetencje pracowników oraz analizując pojawiające się trendy odkryliśmy nowe możliwości rozwoju. Uważam, że nie mając tej wiedzy jaką posiadają konsultanci Alnair sp. z o.o. nie wiedziałabym jak się do tego zabrać. Nowa strategia rozwoju pozwoliła mi zbudować nowe strumienie przychodów.

Anna Dudzik
Właściciel, Firma usługowa

Przed wyborem firmy konsultingowej dużo myśleliśmy, ponieważ chcieliśmy mieć pewność, że nasza inwestycja w przygotowanie budżetu dla wszystkich działów firmy przyniesie rezultaty. Alnair sp. z o.o. i jej Konsultanci to był zdecydowanie najlepszy wybór.

Łucja Świderska
Dyrektor ds ekonomiczno-finansowych, Firma usługowa

Doradztwo w zakresie opracowania budżetu z Konsultantami firmy Alnair sp. z o.o. naprawdę pomogło nam osiągnąć nasze cele finansowe. Zręczny podział kosztów na rodzaje i miejsca powstawania wraz z fantastyczną przejrzystością odpowiedzialności zapewnia stabilność naszym zyskom.

Anna Sawicka
Główna Księgowa, firma produkcyjna

Potrzebowaliśmy szybko profesjonalnej wyceny. Konsultant otrzymał wyczerpujące dane i na tej podstawie przedstawił szczegółową ekspertyzę wykorzystując zaawansowaną wiedzę.

Piotr Rybak
wiceprezes , Firma handlowa