Jan Wasilewskikonsultant, trener, wice prezes zarządu,

Umiejętności

  • integracja zespołów funkcjonalnych wokół wspólnych celów,
  • budowanie łańcucha wartości dla klienta,
  • budowanie strategii rozwoju,
  • komercjalizacja wyników badań naukowych,
  • budżetowanie,
  • controlling

Edukacja

  • MBA na Wrocławskiej Akademii Ekonomicznej,
  • absolwent podyplomowych studiów: Psychologia Zarządzania (UWr)
  • coach – certyfikowany praktyk metody Points of You

Konsultant, mentor, coach, trener biznesu, wykwalifikowany menedżer, członek Rady Nadzorczej, konsultant i audytor Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WARR S.A.).
Dzieli się swoim doświadczeniem w Radzie Doradców Kanclerza Dolnośląskiej Loży BCC i Dolnośląskiej Radzie Przedsiębiorczości i Nauki (DRPiN). Pracował zarówno dla dużych organizacji (Pollena Wrocław, Cussons Polska), jak i małych firm produkcyjnych (Oleofarm, Libra sp. z o.o.). Entuzjasta zarządzania w oparciu o metodologię Lean Manufacturing.

Uprzejmość i kultura osobista jest jego najmocniejszą stroną

Przyczynił się do komercjalizacji unikalnej technologii mikrofalowej dla firmy ATON-HT S.A. oraz suplementu diety Ovobiovita, autorstwa prof. T. Trziszki i dr. H. Różańskiego.
Swoje doświadczenia wykorzystał przy tworzeniu Symulatora decyzji menadżerskich w trudnych warunkach gospodarczych, który pozwala ocenić potencjał przydatności biznesowej uczestników, zidentyfikować naturalnych liderów, ocenić styl zarządzania.

Case study

wykorzystaj bonus - 30' nieodpłatnej rozmowy na każdy temat

Usługi

Budujemy zwycięską strategię przedsiębiorstwa

Odkrywając nowe cele strategiczne firmy, dostajesz nową szansę na odkrycie nowej drogi do sukcesu. Dlatego wykorzystując doradztwo strategiczne zbuduj sobie nowe szanse i okazje strategiczne w otoczeniu zanim zrobią to konkurenci.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Budżetowanie, które eliminuje ukryte koszty i dlatego się opłaca

Budżetowanie w przedsiębiorstwie wspiera zarówno zarządzanie strategiczne jak i controlling. Szybko rozwija odpowiedzialność menedżerów za firmę. To zazwyczaj zwiększa zyski i przyspiesza rozwój.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
KPI w Strategicznej Karcie Wyników budują zadowolenie klienta, właściciela, pracownika

Robiąc użytek ze Strategicznej Karty Wyników dowiesz się jak odnieść większy sukces w biznesie poprzez wpływ na ponadprzeciętne budowanie zadowolenia klienta, szefa i pracownika.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Menedżer Ekspert – szkolenie

Interesujące ? Udostępnij przez :

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Badanie Kompetencji Menedżera

Zbadaj jaki jest poziom kluczowych kompetencji menedżerskich kierowników i dyrektorów pracujących w Twojej firmie

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej

Polecenia i opinie

Kiedy z powody dynamicznego rozwoju firmy gwałtownie potrzebowaliśmy zapanować nad nieakceptowalnymi poziomami kosztów w wielu obszarach działania firmy, konsultant Alnair pokazał nam jak kilkoma prostymi wskaźnikami możemy mierzyć efektywność czasu pracy, ponoszonych nakładów na wynagrodzenia oraz wzrost produktywności procesów i całej firmy. Zapanowaliśmy też nad płynnością, należnościami i zobowiązaniami oraz magazynem a nawet opanowaliśmy koszty wynikające z braku jakości. Wcześniej szybko rosnąc z małej do średniej firmy nie mieliśmy pojęcia jak sobie z tym poradzić. Potrzebowaliśmy lepszego sposobu kontrolowania firmy i to właśnie dostaliśmy od firmy Alnair

Adam Tomala
Właściciel, Firma produkcyjna

Doceniam olbrzymią zdolność konsultantów do przeprowadzenia nas przez proces analizy trendów, badania naszych kluczowych czynników sukcesu by potem połączyć pozornie losowe dane w informacje nadające się do ponownego konkretyzowania celów strategicznych, taktycznych i operacyjnych. Dzięki temu doświadczeniu mogliśmy przygotować spójną strategię rozwoju naszej firmy w czasie ostrej walki konkurencyjnej o rynek.

Andrzej Tobiasz
Prezes, Firma produkcyjna

Poszukiwałam nowych możliwości rozwoju dla firmy, którą od lat kieruję. Zaprosiłam do współpracy konsultantów z Alnair sp. z o.o. by pomogli mi poradzić sobie z tym zadaniem. Zaangażowali się w pełni. Wykorzystując obecne zasoby i kompetencje pracowników oraz analizując pojawiające się trendy odkryliśmy nowe możliwości rozwoju. Uważam, że nie mając tej wiedzy jaką posiadają konsultanci Alnair sp. z o.o. nie wiedziałabym jak się do tego zabrać. Nowa strategia rozwoju pozwoliła mi zbudować nowe strumienie przychodów.

Anna Dudzik
Właściciel, Firma usługowa

Uświadomienie menedżerom posiadanego poziomu kompetencji pozwoliło im na ich szybkie poprawienie i właściwe wykorzystanie osobistych atutów menedżera w zarządzaniu produkcją.

Kazimierz Pałasiński
v-ce prezes ds produkcji, firma produkcyjna

Ta firma doradcza zbudowała długotrwałą wartości mojej firmy doskonaląc procesy i rozbudowując relacje klient, pracownik, właściciel. 

Adam Ratyczny
Właściciel, Firma logistyczna

Po raz pierwszy zobaczyłam jak wysoko mnie oceniają podwładni i przełożeni, to miłe zaskoczenie. Liczę na awans bo przecież mam obiektywne dowody że powinnam go otrzymać. Chętnie dalej będę rozwijała siebie i firmę…

Anna Zajda
Kierownik działu marketingu., Firma handlowa