Tomasz Bąkowskitrener, konsultant

Umiejętności

  • komercjalizacja innowacji,
  • rozwiązywanie problemów metodami kreatywnymi,
  • szukanie nowych kierunków rozwoju organizacji,

Edukacja

  • magister zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym,
  • Stanford Online Crash Couse on Creativity
  • Podyplomowych Studiów Trenera Biznesu na WSB Wrocław

Pracuje wyspecjalizowanymi metodami kreatywnymi (blisko 600 godzin moderowanych sesji i szkoleń). Klienci, 5-cio krotnie skracali czas rozwiązywania problemów biznesowych i uzyskiwali przełomowe rezultaty. Jako trener przeszkolił już 700 osób w tym 100 Menadżerów zajmujących się komercjalizacją innowacji. Moderuje prace interdyscyplinarnych zespołów w firmach, których celem jest stworzenia oryginalnej, nieschematycznej koncepcji np.: na podwojenie sprzedaży niskim kosztem, wejście w nisze, na nowe rynki, pozyskanie lepszych klientów,

Mocno się wyróżnia na tle schematycznej konkurencji.

Kierował projektami zmian i usprawnień w sieci logistycznej UPS SCS oraz tworzył nowe arkusze europejskiego planu marketingowego podczas praktyk w firmie Bosch Power Tools GmbH w Stuttgarcie. Absolwent Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym, Stanford Online Crash Couse on Creativity, Podyplomowych Studiów Trenera Biznesu na WSB Wrocław oraz Warsztatów z Inwentyki. Mówca podczas TEDxWSB 2013 (link), prowadzi warsztaty w kraju i za granicą m.in. w Niemczech i Szwecji skąd czerpie inspiracje i doświadczenia, które z powodzeniem wdraża na rynku polskim. W pracy zawodowej kieruje się mottem z cytatu Alberta Einsteina: We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.

Realizacje

wykorzystaj bonus - 30' nieodpłatnej rozmowy na każdy temat

Usługi

Łańcuch Wartości, ustali cele działów dopasowane do potrzeb klienta

Budując łańcuch wartości dodanej dla klienta: nauczysz działy współpracować, budować cele, obniżać koszty i wygrywać z konkurencją.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Mądre Zarządzanie Przez Cele (ZPC)

Wykorzystaj mądre zarządzanie przez cele ograniczając tracenie czasu i pieniędzy na niepotrzebne działania. W ten sposób od razu osiągniesz zdumiewające rezultaty jakich oczekujesz.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej

Polecenia i opinie

Alnair sp. z o.o. przeprowadził 3 dniową usługę doradczą w naszej firmie, aby pomóc nam zdefiniować łańcuch wartości. Dzięki jasnym i pomocnym wskazówkom przeszliśmy do ustalania miejsc powstawania wartości w procesie świadczenia usługi. Umiejętności zdobyte przez naszych menedżerów w trakcie opracowywania łańcucha wartości zapewniły nam pozytywny wyróżnik wspierający naszą ofertę. Wyniki warsztatu pomogły nam w jeszcze lepszym zrozumieniu potrzeb naszych klientów.

Waldemar Nowak
prezes zarządu, Firma usługowa

Szukaliśmy partnera, z którym moglibyśmy współpracować, aby pomógł opracować łańcuch wartości dodanej jaki budujemy w firmie dla naszego klienta. Konsultanci Alnair sp. z o.o. doskonale wypełnili tę rolę, tworząc warsztaty dostosowane do potrzeb naszych menedżerów ułatwiające tworzenie mapy powstawania wartości dla klienta i zrozumienie jaki cel ma do spełnienia każdy z działów w firmie.

Artur Śliwiński
prezes zarządu, firma produkcyjna

Alnair sp. z o.o. zareagował profesjonalnie mając bardzo krótki czas (3 dni), aby opracować i wykonać narzędzie zarządzania strategicznego – Zarządzanie Przez Cele. Dzięki licznym dyskusjom podczas warsztatów, Konsultanci ułatwili zarówno ogólne zrozumienie funkcji Zarządzania Przez Cele, jak i szczegółowe ustalenie celów i wskaźników dla nowo powstającego oddziału firmy.

Tadeusz Durlik
Dyrektor Zarządzający , Firma handlowa

Szukaliśmy partnera, który pomógłby nam wdrożyć Zarządzanie Przez Cele i który byłby elastyczny w swoim podejściu. Na szczęście jeden z naszych znajomych polecił Alnair sp z o.o. Konsultanci współpracowali z nami przez 6 dni, aby zrozumieć nasze potrzeby i opracować efektywne kosztowo podejście oparte na Zarządzaniu Przez Cele, Dzięki temu mamy teraz wgląd w to, jak realizujemy swoje plany i możemy poprawić jakość usług dla naszych klientów biznesowych.

Waldemar Tarczyński
właściciel, firma produkcyjna

To był najlepszy konsultant jakiego mieliśmy w naszej firmie. Jest profesjonalistą, cierpliwy i dokładny. Bardzo pomysłowy. Kiedy szukaliśmy nowego kierunku dla naszej strategii jego kreatywne metody pomogły nam wyjść z impasu.

Julia Banach
Menedżer ds Rozwoju, Firma usługowa