Tomasz Bąkowskitrener, konsultant

Umiejętności

  • komercjalizacja innowacji,
  • rozwiązywanie problemów metodami kreatywnymi,
  • szukanie nowych kierunków rozwoju organizacji.

Edukacja

  • Magister zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym,
  • Absolwent Podyplomowych Studiów Trenera Biznesu na WSB Wrocław,
  • Online Crash Couse on Creativity (Stanford University),
  • European Academy for Leaders (Junior Chamber International).

Od 2010 r. zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem szkoleń dla biznesu oraz zajęć dydaktycznych, doradztwem i realizacją projektów specjalnych oraz moderowaniem innowacyjnych prac zespołów. Pracuje wyspecjalizowanymi metodami kreatywnymi (ponad 1000 godzin warsztatów, konsultingu, projektów rozwojowych). Jako trener przeszkolił już 700 osób w tym 100 Menadżerów zajmujących się komercjalizacją innowacji. Moderuje prace interdyscyplinarnych zespołów w firmach, których celem jest stworzenie oryginalnej, nieschematycznej koncepcji np.: na podwojenie sprzedaży niskim kosztem, wejście w nisze, na nowe rynki, pozyskanie lepszych klientów.

Mocno się wyróżnia na tle schematycznej konkurencji.

Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą m.in. w Niemczech i Szwecji, skąd czerpie inspiracje i doświadczenia, które z powodzeniem wdraża na rynku polskim. Jego klientami byli m.in. Firma ING, Santander Consumer, Polsat Media, IBM, BPEC Sp. z o.o. Viessmann R&D, od których otrzymał listy referencyjne.

Mówca podczas TEDxWSB 2013. W pracy zawodowej kieruje się mottem z cytatu Alberta Einsteina: „We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them”.

Case study

wykorzystaj bonus - 30' nieodpłatnej rozmowy na każdy temat

Usługi

Łańcuch Wartości, ustali cele działów dopasowane do potrzeb klienta

Budując łańcuch wartości dodanej dla klienta: nauczysz działy współpracować, budować cele, obniżać koszty i wygrywać z konkurencją.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej
Projektujemy mądre Zarządzanie Przez Cele (ZPC)

Wykorzystaj mądre zarządzanie przez cele ograniczając tracenie czasu i pieniędzy na niepotrzebne działania. W ten sposób od razu osiągniesz zdumiewające rezultaty jakich oczekujesz.

Interesujące ? Udostępnij przez :
Czytaj więcej

Polecenia i opinie

Szukaliśmy partnera, z którym moglibyśmy współpracować, aby pomógł opracować łańcuch wartości dodanej jaki budujemy w firmie dla naszego klienta. Konsultanci Alnair sp. z o.o. doskonale wypełnili tę rolę, tworząc warsztaty dostosowane do potrzeb naszych menedżerów ułatwiające tworzenie mapy powstawania wartości dla klienta i zrozumienie jaki cel ma do spełnienia każdy z działów w firmie.

Artur Śliwiński
prezes zarządu, firma produkcyjna

Szukaliśmy partnera, który pomógłby nam wdrożyć Zarządzanie Przez Cele i który byłby elastyczny w swoim podejściu. Na szczęście jeden z naszych znajomych polecił Alnair sp z o.o. Konsultanci współpracowali z nami przez 6 dni, aby zrozumieć nasze potrzeby i opracować efektywne kosztowo podejście oparte na Zarządzaniu Przez Cele, Dzięki temu mamy teraz wgląd w to, jak realizujemy swoje plany i możemy poprawić jakość usług dla naszych klientów biznesowych.

Waldemar Tarczyński
właściciel, firma produkcyjna